Güneş Paneli Hesaplama

Güneş Paneli Hesaplama

Güneş paneli hesaplama programı ile kullanılacak bir güneş paneli bilgisini ve toplam güneş paneli adedini girerek toplamda sistemden elde edilecek gerilim, güç, verim vb. bilgiler elde edilmektedir.

Hesaplama

Verileri Girin:

Güneş Paneli Adedi:
Panel Gücü: Wat [W]
Panel Voltajı: Volt [V]
Panel Yüksekliği: Milimetre [mm]
Panel Genişliği: Milimetre [mm]
Bağlantı Şekli:
  
 

Hesaplama Sonuçları:

Toplam Güç: Wat [W]
Sistem Voltajı: Volt [V]
Sistem Akımı: Amper[A]
Panel Verimi:
Toplam Alan: Metre2
Toplam Genişlik Metre
  
21 Aralık 2014 tarihinde eklenen bu hesaplama toplam 19.011 kez incelenmiştir.

9 Yorum

 1. hasanbalci:

  3kv güneş enerjisi panel kurmak istiyorum bana gerek panel ve aku neolur

  • Cüneyt:

   ortalama 250 w lık panellerden 12 adet bağlanılarak 3kw lık enerjiyi 20 metre kare alanda elde edebilirsiniz sistemin akımı da 250 amper olacaktır akü adete sizin elektriği tüketeceğiniz miktara göre değişebilir daha fazla bilgi için mailden iletişime geçebilirsiniz

 2. mehmet:

  merhaba panelleri seri yada paralel bagladigimizda toplam watt hep panel*watt olarak artarmi?

 3. Hakkı:

  Buradaki hesaplamada bir yanlış mı var tam anlayamadım. Seri bağlantıda watt ve amper aynı kalırken volt artması gerekmez mi? 30 adet 156×156 ebatlarında 0.5v 4w gücünde panel var. Bunları seri bağladığımda 15v, 120w, 8a sonuç çıkıyor.

 4. mehmet:

  Merhaba
  150 w panel 30 amper şarj cihazı 750 w invertor ve 60 amper akü ile evin aydınlatma ihtiyacını karsılıyorum malum kıs sebebiyle akü çok cabuk boşalıyor aküye ek olarak 2. el bir temiz 105 amper akü aldım (aküyü ayrıca baglantı yaparak denedim çalısıyor sıkıntı yok) 105 amperlik akğyğ nasıl baglayabilrim bazı kesimler 2 aküyü baglayabilmen içi,n aynı amper aynı yasta olması lazım yoksa sıkıntı yasarsın diyorlar bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum.tşkler

 5. kadir:

  merhaba

  2 adet 20 watt led projektör ve 2 adet ampül ihtiyacımı karşılayacak solar panel almak istiyorum. Nasıl bir panel almalıyım bilgilendirirmisiniz.

 6. Sadettin karakaş:

  60 volt 20 amper bisiklet aküsü için ne yapmalıyım