Elektrikce.Com Hakkında

Elektrikce.Com elektrik ile ilgili bilgi paylaşımı amacıyla kurulmuş bir websitesidir. Bu sitede büyük çoğunluka elektrik, elektronik, kontrol, haberleşme ve teknoloji paylaşımları yapılarak ziyaretçilere bu konuda bilgi verilmesi amaçlanmıştır. Sitedeki yazılar basit ve anlaşılır bir dilde anlatılarak herkesin anlayabileceği sade bir şekilde yazılmaya özen gösterilmektedir.

2008 yılında kurduğumuz internet sitemizin ziyaretçi sayısı her geçen gün artmakta, ziyaretçiler aradıkları soruların cevaplarını sitemizde bulmaktadırlar.

İlk başlarda sadece elektrik ile ilgili teknik yazıların yayınlandığı sitemizi zaman içerisinde geliştirerek Teknik Kütüphane, Teknik Sözlük, Dosya Merkezi, Firma Rehberi ve Hesaplamalar bölümleri oluşturduk.

Teknik Kütüphane daha çok teorik ve pratik uygulama bilgilerinin paylaşıldığı bir alan.

Teknik Sözlük, elektrik ile ilgili teknik terimlerin açıklamalarıyla beraber verildiği, ziyaretçilerden gelen öneriler doğrultusunda yeni terimlerin zamanla eklendiği online bir elektrik teknik terimler sözlüğü.

Dosya Merkezi, elektrik ile ilgili telif hakkı olmayan dosyaların, programların paylaşıldığı bir dosya paylaşım merkezi.

Firma Rehberi, sitemize gelen ziyaretçilerin ilgi alanlarına göre elektrik firmalarının listelendiği, ziyaretçilerin kendi firmalarını eklemeye olanak tanındığı bir rehber. (Bu bölüm yeterli ilgiyi almadığından kapatıldı)

Hesaplamalar bölümünde elektrik ile ilgili farklı hesaplamaların online olarak yapılabildiği bölümdür.

Teknik video bölümünde sitenin içeriğine paralel konularda videolar bulunmaktadır.

Elektrikce.Com sitesi her hangi bir ticari teşekkül değildir. Sitede bulunan tüm materyallere erişim tamamen ücretsizdir. Bazı bölümlere erişim üyelik gerektirmekle beraber üyelik ücretsizdir ve herkes üye olabilir.