Elektrikce.Com elektrik ile ilgili bilgi paylaşımı amacıyla kurulmuş bir websitesidir. Bu sitede büyük çoğunluka elektrik, elektronik, kontrol, haberleşme ve teknoloji paylaşımları yapılarak ziyaretçilere bu konuda bilgi verilmesi amaçlanmıştır.

2008 yılında kurduğumuz internet sitemizin ziyaretçi sayısı her geçen gün artmakta, ziyaretçiler aradıkları soruların cevaplarını sitemizde bulmaktadırlar.

İlk başlarda sadece elektrik ile ilgili teknik yazıların yayınlandığı sitemizi zaman içerisinde geliştirerek Teknik Kütüphane, Teknik Sözlük, Dosya Merkezi, Firma Rehberi ve Hesap Makinesi bölümleri oluşturduk.

Teknik Kütüphane daha çok teorik ve pratik uygulama bilgilerinin paylaşıldığı ziyaretçilerin merak ettiği soruların cevaplarını bulabildiği bir alan.

Teknik Sözlük, elektrik ile ilgili teknik terimlerin açıklamalarıyla beraber verildiği, ziyaretçilerden gelen öneriler doğrultusunda yeni terimlerin zamanla eklendiği online bir elektrik teknik terimler sözlüğü.

Dosya Merkezi, elektrik ile ilgili telif hakkı olmayan dosyaların, programların paylaşıldığı bir dosya paylaşım merkezi.

Firma Rehberi, sitemize gelen ziyaretçilerin ilgi alanlarına göre elektrik firmalarının listelendiği, ziyaretçilerin kendi firmalarını eklemeye olanak tanındığı bir rehber.

Hesap Makinesi, şu anda sadece bilimsel hesap makinesinin olduğu fakat ilerleyen zamanlarda elektrik ile ilgili hesaplamaların online olarak yapılabileceği şekilde geliştirmeyi düşündüğümüz hesaplama merkezi.

Elektrikce.Com sitesi her hangi bir ticari teşekkül değildir. Sitede bulunan tüm materyallere erişim tamamen ücretsizdir. Bazı bölümlere erişim üyelik gerektirmekle beraber üyelik ücretsizdir ve herkes üye olabilir.